הכשרות מקצועיות והרצאות

משא ומתן הוא מקצוע ניהולי

NEST Training הוקמה במטרה ללמד ארגונים ויחידים "לחשוב משא ומתן" באמצעות מודל "חמשת המימדים" (Negotiating @ 5 Levels). האתגר המרכזי – היכולת להמיר התנהלות אינטואיטיבית בניהול מתוכנן, מערכתי וגמיש המאפשר ייעול תהליכי משא ומתן, שליטה והשגת תוצאות טובות יותר. 

אנחנו מאמינים כי משא ומתן הוא מקצוע ניהולי לכל דבר ועניין. במציאות מורכבת, גלובאלית ודינאמית בה אנו חיים – מרובת אינטרסים, שחקנים, זירות וממשקים – מנהלים, אנשי עסקים, דמויות ציבוריות וארגונים שלא יפתחו יכולת גבוהה לניהול תהליכי משא ומתן מורכבים יתקשו לשמר הישגים או להגיע לתוצאות טובות יותר.  

בניגוד לסברה הרווחת, אין המדובר בכשרון מולד אלא במיומנות נרכשת שניתן לפתח ולהתמקצע. אין המדובר בדרך אחת נכונה לניהול משא ומתן (Manual)   אלא בפיתוח "חשיבת משא ומתן"™ - ארגז  כלים של תפיסות וכלים והיכולת להפעילם, בהתאם לסיטואציה. 

באופן מסורתי, מרבית הכשרות המשא ומתן הקיימות, עוסקות בפיתוח וחיזוק מיומנויות היחיד - הנושא ונותן "על השולחן" ומתמקדות בסוגיה -"How to better negotiate". 

NEST פורצת מעבר לתפיסה המסורתית וככזו מציגה ידע תורתי ומעשי העוסק גם בשני רבדים נוספים:

    תפקיד מנהל תהליך או מערכת משא ומתן -  "How to better manage the negotiation process". 

   משא ומתן כיכולת ארגונית של יחידה אורגנית או הארגון בכללותו  - (NOC) – ניהול מערכת משא ומתן אינה מיומנות של יחידים אלא יכולת ליבה ארגונית       המוטמעת בתרבות הארגון. 

פעילות ההדרכה מבית היוצר של Nego@5L) NEST)  נמצאת בחזית פיתוח הידע של תורת המשא ומתן. ניסיון שטח רב שנים לצד חדשנות אקדמית מהווים את התשתית לפיתוח מתודולוגיות, תפיסות ומודלים ייחודיים, בהקשרי משא ומתן שונים, תוך התאמה פרטנית של "ארגז כלים" לצרכיו העסקיים או הניהוליים של הנושא ונותן או הארגון. 

עולמות הידע והשירותים שלנו: 

הכשרות מקצועיות בתוך ארגונים

כל ארגון נדרש לניהול מאות ואלפי תהליכי משא ומתן, במתארים, היקף והקשרים שונים. למעשה מדובר באחת ממיומנויות הניהול המובילות בארגון, בדרך להשגת יעדיו. 

אנחנו רוצים מנהלים ועובדים, שידעו להוביל תהליכי משא ומתן, מחוץ לארגון וגם בתוכו, במטרה להגיע לתוצאה טובה ויציבה לאורך זמן –  יבצעו הכנה הולמת; יבנו צוות מתאים; יגדירו אסטרטגיה; יפעילו טקטיקות בחכמה; יזהו הזדמנויות ויטיבו להתמודד עם פערים בינתרבותיים.

כיצד זה קורה איתנו?

קרא עוד

"בונים ארגון מנצח" - משא ומתן כיכולת ארגונית

הספר "Built To Win" מבית היוצר של Harvard Bussiness Press (המחברים מומחי המשא ומתן Prof. Lawrence Susskind and Hal Movious) ובגרסתו העברית "בונים ארגון מנצח - משא ומתן כיכולת ארגונית" (בתרגומו ועיבודו של עו"ד מוטי קריסטל, 2013), חושף את הסוד של עולם "סדנאות המשא ומתן" ומציג אלטרנטיבה חדשנית ואפקטיבית שיש בה להביא לשינוי מהותי בניהול תהליכי משא ומתן – בניית יכולת משא ומתן ארגונית. 

מהי בניית יכולת משא ומתן ארגונית?

קרא עוד

תפריט הרצאות

משא ומתן מתקיים במגוון רחב מאוד של הקשרים. תפריט ההרצאות של NEST מציג בפניכם מגוון גדול וייחודי של הרצאות וימי עיון בנושאי משא ומתן מזוויות הסתכלות מרעננות ובהקשרים חדשים ועדכניים שתואמים את המציאות המשתנה ומשקפים את רוחב היריעה של עיסוקנו המקצועי.

ההרצאות מאפשרות לנו לשתף אתכם בניסיון ובחוויות שאנחנו צוברים ולהגיש אותו חזרה אליכם בתובנות, דוגמאות ובסיפורים מרתקים, בהתאמה לקהל השומעים ולצרכיו, בין אם ברמת עולם התוכן, תחום עיסוק, סקטור (ציבורי/עסקי/בטחוני) ועוד. כמובן שאתם מוזמנים לאתגר אותנו בכל הקשר או צורך. 

מתווה ההרצאה נע בין פעילות העשרה של חצי שעה עד שעתיים - הרצאות  Info-Tainment שמשלבות הנאה והומור עם רמה גבוהה של תכנים ואנקדוטות - עבור דרך סדנאות מרתקות של שלוש שעות ועד ימי עיון מעוררי מחשבה והשראה של חמש שעות או יום מלא.  

כמו במסעדה טובה, את ההרצאות המנצחות אנחנו שומרים ומרעננים עם הרצאות חדשות. להלן תפריט מרענן לשנת 2018  

קרא עוד

סימולציות מצביות - קשה באימונים קל בקרב

התאוריה הופנמה והרציונל ברור וגם ההכנה בוצעה על הצד הטוב ביותר  - סימולציות מצביות מאפשרות למשתתפים לחוות "על יבש" את שולחן המשא ומתן  לרבות הדינאמיקה הבלתי צפויה של תהליך משא ומתן ולהערך במקרים ותגובות לתרחישים שונים. 

כיצד זה קורה איתנו ובאילו מקרים "חדר האימונים" שלנו מתאים?

קרא עוד